Foto Výstavy

Vážení přátelé, 
níže je uvedeno kalendárium fotografických výstav zpravidla v Českých Budějovicích a okolí. Některé výstavy navštívíme společně  a jiné jsou Vám vřele doporučeny. 

Fotouniverziáda 2012

přidáno: 6. 1. 2013 1:27, autor: Fotoklub Aktiv   [ aktualizováno 6. 1. 2013 1:27 ]


Fotouniverziáda 2012
Fotouniverziádu 2012, soutěžní přehlídku amatérských snímků, ovládl slovenský student. Jihočeši skončili třetí. Do 15. února lze navštívit výstavu nejlepších snímků v budějovické Galerii Nahoře.Ta dvojice snímků budí emoce na škále od pohnutí až po ryzí smutek. Jejich autor, Ján Skaličan z Bratislavy, s nimi zvítězil na jihočeské Fotouniverziádě 2012, soutěžní přehlídce amatérskéfotografie. Nejlépe podle poroty postihl letošní téma Staré a nové. Práce šestadvaceti nejlepších autorů si mohou zájemci prohlédnout do 15. února na výstavě v českobudějovické Galerii Nahoře, jež sídlí v Domě kultury Metropol.

„Cílem bylo přimět fotografy popřemýšlet nad tématem a následně různé pohledy porovnat na výstavě," řekla za organizátory fotoklubu Vývojka Bohuslava Maříková, kurátorka galerie.

Tříčlennou porotu, v níž zasedl i Miro Švolík, zaujala nejvíce práce Jána Skaličana. Ten podle svých slov zachycuje stav lidí a jejich mysl 
v čase ztráty, v době jakési melancholie minulosti. „Všeobecně se snažím, aby moje fotografie měly hlubší, ne jen estetický význam. Chci jimi říci něco o sobě anebo o svém okolí," napsal o sobě autor.

Stříbrnou příčku obsadil Jan Vermouzek z Brna, 'doma' zůstává třetí místo, získala ho dvojice Petra Slamková z Českých Budějovic 
a Petr Šenkýř z Českého Krumlova. Ti se rozhodli pro experimentální přístup. Svůj pohled na aktuální přítomnost zaznamenali starou technikou. Fotografie pořídili aparátem Flexareta z roku 1961 na více jak dvacet let prošlý film Foma.

Autor: Václav Koblenc

Pozvánka na výstavu AKTa INDUSTRIAL

přidáno: 1. 4. 2012 1:42, autor: Fotoklub Aktiv   [ aktualizováno 1. 4. 2012 1:43 ]


JAROSLAV KLM KLÍMA

Jaroslav KLM Klíma
V Café Galerii v Českých Budějovicích proběhne v dubnu další výstava fotografií, tentokrát na téma ženský akt v průmyslovém prostředí.

Vernisáž se uskuteční ve středu 4. dubna 2012 v 18 hodin.


"Když jsem minulý rok zoufale přemýšlel, kam dál nasměrovat a jak posunout svoji tvorbu v oblasti fotografie aktu, nechal jsem na sebe působit celou řadu inspiračních zdrojů, od horského sluníčka přes mokrý hadr na hlavě až po přespávání v garáži 
u výfuku nastartovaného Horneta. Běžně používané a fungující inspirátory, jako je alkohol nebo drogy, mi totiž zakazuje foglarovský kodex Modrého života. Snad proto jsem dlouho nemohl dospět k ničemu dosud neviděnému. 

Chystal jsem se tedy pomalu vyhlásit konec umělecké kariéry, když v tom jsem zcela nečekaně našel inspiraci v literatuře. Přesněji řečeno, v jediných dvou literárních dílech, které jsem za posledního půl roku přečetl (komixy se sice také musí číst, ale nikdo tomu nevěří). 

Prvním zdrojem mi byl roztomilý příběh dvou sympatických zvířátek „Krtek a myška“. Pídil jsem se po dalších příhodách černého hrdiny a zjistil jsem, že je jich hafo. Krtek 
a hvězda, Krtek a autíčko, Jak krtek ke kalhotkám přišel… možná je znáte také. Ten princip není nijak nový – už Karel Čaplin, jak ho nazýval důvěrně Jan Werich, prožíval svá nekonečná dobrodružství pod obdobně objevnými názvy: Chaplin kominíkem, hasičem, boxerem, na dalekém severu atd. Stejně postupoval už dávno před válkou Tarzan, Lassie, Rin-tin-tin, Batman a mnozí další. 

Jestli se až teď (nebo už od začátku) ptáte, co to tu blábolím, přijďte 4. dubna na vernisáž mé nové výstavy a možná to zjistíte
..." 

KLM

Alexander Pospěch 21.3. 27.4. 2012

přidáno: 21. 3. 2012 10:36, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 21. 3. 2012 11:00 ]

Alexandr Pospěch Vlčí prameny
Alexandr Pospěch
Vlčí prameny v Bílých Karpatech
výstava fotografií
Taneční prostor Kredance, Riegrova 51, ČB.
Vernisáž 21.3. v 19,00 hod.

bb


 


1-3 of 3