Ekofilm doprovodí letos informační centrum Europe Direct

přidáno: 30. 9. 2011 22:12, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 1. 10. 2011 7:18 ]
Foto aktualita - ed (67.10 KB)Českobudějovické informační středisko Europe Direct se již tradičně účastní Mezinárodního filmového festivalu o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví - Ekofilm, a chybět nebude ani letos. Od 3. do 5. října se vždy od 9:00 do 17:00 bude prezentovat ve stanu Zastoupení Evropské komise na Náměstí Přemysla Otakara II. K dispozici bude návštěvníkům pracovnice informačního střediska, která bude odpovídat na dotazy týkající se aktuálního dění v oblasti životního prostředí Evropské unie i dalších témat. Připraveny budou taktéž informační materiály s tématem přírodního a kulturního dědictví, životního prostředí a jeho ochrany a mnohé další. V neposlední řadě na návštěvníky čekají taktéž soutěže o drobné ceny.

Festival se uskuteční v období od 3. do 9. října v Českých Budějovicích, Českém Krumlově a Třeboni a to hned na několika místech v těchto jihočeských městech. V Českých Budějovicích např. na Náměstí Přemysla Otakara II., v kině Kotva či na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity a dalších místech.

Letošní ročník se nese ve znamení Mezinárodního roku lesů a přihlášeno je přes 200 filmů. Kromě samotného soutěžního promítání a filmových přehlídek jsou pro návštěvníky připraveny i bohaté doprovodné odborné programy (workshopy, diskuse, povídání s filmovými tvůrci či hudební a divadelní představení). Zahájení Ekofilmu proběhne 3. října v Českých Budějovicích, slavnostní vyhlášení vítězných filmů se uskuteční předposlední den festivalu, tedy 8. října.

Kromě divadelních představení je vstup na všechny akce v rámci festivalu bezplatný.
Comments