Divadelní představení Black Bird 29.2. 19,30 DK Slavie

přidáno: 28. 2. 2012 0:14, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 28. 2. 2012 0:38 ]

Taneční inscenaci, která vznikla na text českobudějovické autorky Terezy Dobiášové, tvoří niterný příběh po Evropě migrujících sester. Divák se v jednom večeru setká s tancem, literaturou ale také alternativní elektronickou hudbou. Jaká je odpověď na otázku, jak sebrat odvahu? Lze jen roztáhnout polámaná křídla a LETĚT? Co znamená nakažlivý akt vůle, lásky a nezávislosti?

Příběh převážně taneční inscenace se odehrává na několika místech – ve Vídni, Londýně ale i v prostředí alpského hotelu. Hudbu k představení složil Guy Gelem a Flora, izraelští skladatelé experimentální elektroakustické hudby. Guy Gelem je skladatelem minimalistického hudebního výrazu, používající ve svých nahrávkách zejména violoncello a elektrickou kytaru. Skladatel žijící v současné době v Českých Budějovicích tvoří hudbu pro divadlo a tanec a svá čtyři alba vydal u britských vydavatelů a amerického labelu (Quiet Design, Rural Colors).

Inscenace vzniká v rámci aktivit občanského sdružení Barevný děti. Multikulturní divadelní uskupení, které funguje v Českých Budějovicích a jeho členy jsou Češi a cizinci včetně řady umělců tvořících v jihočeském regionu, má za sebou přes 50 realizovaných divadelních představení (6 inscenací) a různé projekty jak kulturního, tak sociálního rázu. Více informací o inscenaci a aktivitách sdružení naleznete na www.barevnydeti.org.

Námět a režie / based on novel of + directing: Tereza Dobiášová
Music: Guy Gelem + Flora
Vizuální řešení / Visuals: Lukáš a Silvie Urbancovi

ochutnejte na:Comments