Pozvánky na akce


Pozvánka na fototoulky do Prachatic 7.6. 2012

přidáno: 2. 6. 2012 9:28, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 2. 6. 2012 11:21 ]Odjezd do Prachatic vlastními auty od DK Slavie v 8,30 hod. nebo autobusem z nádraží v 9,00 hod stanoviště č.21. 

Sraz v Prachaticích v 10,30 hod. na Velkém náměstí u kašny. Předpokládaný odjezd z Prachatic do ČB v 17,30 hod. (autobus stanoviště č. 10)

Program prachatických fototoulek:

Focení jedné z nejzachovalejších renesančních památkových městských rezervací. Renesanční domy, hradby, opevnění, největší sluneční hodiny v Evropě. V případě dobrého počasí výjezd na Libínskou rozhlednu focení panoramat Šumavy, Křišťanovický rybník.

Přihlášky laskavě zasílejte na fbatysta@seznam.cz 


Fototoulky Písek 12.4.

přidáno: 2. 6. 2012 8:31, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 2. 6. 2012 8:34 ]

Fototoulky Písek
Ve čtvrtek 12.4. bude pořádána foto procházka po Písku. Sraz členů FotoKlubu je v Písku v 9.00-9.30 na parkovišti u LIDLu (vedle autobusového nádraží). Vítán je každý zájemce o fotografování. Součástí návštěvy  je prohlídka Prácheňského muzea (dohodnuté vstupné 20.- Kč) Prohlídka fotografií na nádvoří sladovny (volně přístupná ) a ve 13.15 výstup na věž. Je též možnost navštívit vodní elektrárnu. Žádná z těchto prohlídek není povinná, ale vřele ji doporučuji.

Fotojatka Festival tvůrčí fotografie

přidáno: 12. 3. 2012 3:19, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ Aktualizováno 1. 4. 2012 1:20 uživatelem Fotoklub Aktiv ]

Fotojatka Festival tvůrčí fotografie České Budějovice
co jsou to fotojatka?

stručně řečeno...

Festival tvůrčí a dokumentární fotografie významných světových autorů 
• Promítání fotografií s hudebním doprovodem v kinech
• Promítání fotografií pod širým nebem v centrech měst
• Netradiční workshopy
• Průnik fotografie do jiných kulturních festivalů

Pro představu, jak prezentace autorů vypadají, se podívejte do sekce Slideshow online. Na plátně kina samozřejmě vypadají poněkud lépe...

Více z historie festivalu najdete v sekci Předchozí ročníky.

trochu podrobněji...

Přijďte se na jaře již popáté podívat na originální "masový" fotografický festival Fotojatka, jak fotíšpičky evropské tvůrčí a dokumentární fotografie!

Narozdíl od jiných akcí podobného typu Fotojatka prezentují fotografii ne jako statickou výstavu na stěně galerie, ale dynamicky na plátně kina a za hudebního doprovodu. Za jediný večer tak máte možnost zhlédnout několik stovek skvělých fotografií více než desítky vynikajících autorů, s nimiž navíc budete mít často i možnost diskutovat přímo v kinosále nebo v předsálí třeba u kávy.

Společný divácký zážitek v potemnělém kině s hudebním či zvukovým doprovodem, který navodí vhodnou atmosféru k promítaným fotografiím, vám nemůže nabídnout žádný jiný fotografický festival.

Fotojatka 2012


___

české budějovice / 12.–14. 4. 2012
program

čtvrtek 12. 4. / zdarma
od 20:00 – série projekcí pod širým nebem v centru města, místo srazu bude upřesněno

pátek 13. 4. / vstupné 140/120 Kč 
od 19:00, kino Kotva – hlavní festivalový večer fotoprojekcí

sobota 14. 4. / všechny akce jsou zdarma
10:00–16:30, Horká vana – tvůrčí fotografická dílna Impulzzz
17:00–19:00, Horká vana – přednáška s projekcí / různé přístupy k fotografování krajiny v podání Tomáše Pospěcha a Jana Pohribného
20:00–????, Dům U Beránka – fotoprojekce toho nejlepšího z minulých ročníků s opékáním extra vypečeného fotojatečního čuníka

___

Hlavní část Fotojatek se bude konat v jejich rodném městě, Českých Budějovicích. Ve čtvrtek 12. 4. proběhne promítání pod širým nebem (dá-li nebe), pátek 13. se nenecháme zviklat pověrami a uspořádáme v kině Kotva fotografické bakchanálie pro všechny příznivce nejkvalitnější fotografie, na které v sobotu navážeme tradičním a oblíbeným workshopem Impulzzz, podvečerní přednáškou, opékáním prasátka – a možná ještě něčím. Nechte se překvapit.

Informační schůzka Fotoklubu Aktiv

přidáno: 12. 3. 2012 2:51, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 12. 3. 2012 2:53 ]

Vážení přátelé fotografování a fototoulek jihočeskou krajinou,

jste všichni srdečně zváni k první informativní schůzce pro založení FOTOKLUBU AKTIV

ve čtvrtrk  15. března od 14, hod. 

v klubovně č. 28, 1 patro DK Slavie, Jirsíkova 2, České Budějovice.


Náplní a cílem činnosti Fotoklubu Aktiv je:

v Vlastní podporovaná fotografická tvorba

v Vzájemná výměna zkušeností a vnímání fotografického vidění

v Společné FotoVycházky a FotoVýlety

v Společná projekce fotografií a diskuse o nich

v Účast na českobudějovickém FotoFestivalu Fotojatka

v Besedy s pozvanými hosty – profesionálními fotografy

v Přednášky o fotografování

v Společné návštěvy fotovýstav a vernisáží

v Uspořádání fotovýstavy z vlastní tvorby

v Vytvoření společného kalendáře pro rok 2013Organizace schůzek členů Fotoklubu Aktiv

Členem Fotoklubu Aktiv může být pouze člen občanského sdružení Klubu Aktiv. 

Účast na akcích Fotoklubu je dobrovolná. Členové se budou scházet zpravidla 2x měsíčně podle předem schváleného plánu. Na schůzkách které budou buď ve středu nebo ve čtvrtek v klubovně Aktivu si budou vzájemně prezentovat vlastní fotografickou tvorbu nebo besedovat s hosty. V dohodnutých termínech budou realizovat Fotovycházky v okolí ČB a Fotovýlety po Jižních Čechách.

Pro schůzky v klubovně jsou navrženy vždy čtvrtky. Pro Fotovýlety bude odsouhlasený plán termínů a navštívených míst.

Na schůzkách si budem navzájem prezentovat fotografie s cílem nafotit vhodné záběry pro naši autorskou výstavu a pro Fotokalendář 2013.

Organizačním garantem Fotoklubu Aktiv bude Pavel Hanžl, pomáhat mu budou M. Ludvíková a F. Batysta.

Divadelní představení Black Bird 29.2. 19,30 DK Slavie

přidáno: 28. 2. 2012 0:14, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 28. 2. 2012 0:38 ]


Taneční inscenaci, která vznikla na text českobudějovické autorky Terezy Dobiášové, tvoří niterný příběh po Evropě migrujících sester. Divák se v jednom večeru setká s tancem, literaturou ale také alternativní elektronickou hudbou. Jaká je odpověď na otázku, jak sebrat odvahu? Lze jen roztáhnout polámaná křídla a LETĚT? Co znamená nakažlivý akt vůle, lásky a nezávislosti?

Příběh převážně taneční inscenace se odehrává na několika místech – ve Vídni, Londýně ale i v prostředí alpského hotelu. Hudbu k představení složil Guy Gelem a Flora, izraelští skladatelé experimentální elektroakustické hudby. Guy Gelem je skladatelem minimalistického hudebního výrazu, používající ve svých nahrávkách zejména violoncello a elektrickou kytaru. Skladatel žijící v současné době v Českých Budějovicích tvoří hudbu pro divadlo a tanec a svá čtyři alba vydal u britských vydavatelů a amerického labelu (Quiet Design, Rural Colors).

Inscenace vzniká v rámci aktivit občanského sdružení Barevný děti. Multikulturní divadelní uskupení, které funguje v Českých Budějovicích a jeho členy jsou Češi a cizinci včetně řady umělců tvořících v jihočeském regionu, má za sebou přes 50 realizovaných divadelních představení (6 inscenací) a různé projekty jak kulturního, tak sociálního rázu. Více informací o inscenaci a aktivitách sdružení naleznete na www.barevnydeti.org.

Námět a režie / based on novel of + directing: Tereza Dobiášová
Music: Guy Gelem + Flora
Vizuální řešení / Visuals: Lukáš a Silvie Urbancovi

ochutnejte na:Seminář EU a My 50+

přidáno: 15. 2. 2012 12:00, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 5. 8. 2017 3:11 ]

V rámci Evropského roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity připravilo Zastoupení Evropské komise v České republice sérii seminářů o problematice EU určených pro občany nad 50 let.

Hlavním záměrem těchto seminářů je zprostředkování informací o členství České republiky v EU pro občany starší generace, kteří mnohdy nemají možnost se o této tématice vzdělávat.

Jeden z těchto seminářů se uskuteční i v Jihočeském kraji a to 23.2.2012 v prostorách Krajského úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích. Během semináře vystoupí se svými příspěvky zajímaví hosté z ministerstva práce a sociálních věcí či Ministerstva pro místní rozvoj. V průběhu semináře bude představen program Evropského roku 2012 a projekty zaměřené na věkovou kategorii 50+, které jsou podporovány z fondů EU.Mgr. Vladimíra Pavlová, vedoucí pobočky Europe-direct


Seminář EU a My 50+ 23.2. 2012
Europe Direct České Budějovice

Krajský úřad Jihočeského kraje
U Zimního stadionu 1952/2
370 76 České Budějovice

www.europe-direct.cz 

Můžeme si porozumět? Přednáška PhDr. Klimeše 13.2.

přidáno: 10. 2. 2012 1:46, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 10. 2. 2012 1:49 ]

PhDr Jeroným Klimeš, PhD
Zveme srdečně manžele každého věku dne 13. 2. 2011 v 17h. na přednášku PhDr. Mgr. Jeronýma Klimeše PhD. s názvem "Můžeme si porozumět?".
Společně s ním se budeme zamýšlet nad nikdy nekončícím tématem manželství, jak si tak odlišné bytosti - muž a žena - mohou vzájemně porozumět.
Vstupné 50Kč jednotlivec, 30Kč manželský pár. předprodej vstupenek v šatně Malé scény od 16h. Přednášku pořádá  Diecézní centrum pro rodinu České Budějovice

Ekonom Tomáš Sedláček bez vytáček

přidáno: 26. 1. 2012 4:06, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 26. 1. 2012 4:10 ]

29. února v 18.00 hod v Café klub SLAVIE


V čem spočívá lidská spokojenost a společné blaho?
V maximálním zisku?
V uspokojování našich potřeb
Co tomu říká filosofie, ekonomie a co křesťanství?
Otevřená debata proložená zpěvem sboru Biskupského gymnázia. 
Vaše dotazy k diskusi můžete psát i teď na:
 www.studentskestredy.cz 

Evropský rok aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity 2012

přidáno: 11. 1. 2012 4:50, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 26. 1. 2012 4:00 ]

Bojíte se stáří? Kladete si otázku, jak bude váš život vypadat, až vám bude 60, 70 nebo 80?

Po šedesátce život zdaleka nekončí a společnost si začíná přínos seniorů uvědomovat. Prosazuje se myšlenka aktivního stárnutí: s věkem je možné využít více příležitostí, které život přínáší, a nikoli méně. Ať už v práci, doma nebo v jiném prostředí.

Aktivní stárnutí není přínosné pouze pro seniory samotné, nýbrž i pro celou společnost.


Stejně jako byl rok 2011 rokem zaměřeným na dobrovolnictví, tak rok 2012 byl vyhlášen Evropským rokem aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity. Vyzývá k zamyšlení nad skutečností, že obyvatelé Evropy se nyní dožívají vyššího věku a zůstávají díky dobrému zdravotnímu stavu déle aktivní.

Aktivní stárnutí pomůže generaci „baby boomers“ (narozeným v období zvýšené porodnosti po druhé světové válce) a těm, kteří se v nadcházejících letech pomalu začnou mezi seniory řadit:
zůstat déle v zaměstnání a podělit se o cenné zkušenosti
aktivně se podílet na chodu společnosti
žít déle ve zdraví a spokojenosti
Ve společnosti, kde se podíl seniorů rapidně zvyšuje, hraje velmi důležitou úlohu mezigenerační solidarita.
Její prosazování představuje výzvu pro politiky i ostatní zúčastněné strany, kteří musí vytvářet příznivé prostředí pro aktivní stárnutí jako takové a umožnit seniorům nezávislost. Touto cestou je třeba se ubírat v oblasti zaměstnanosti, zdravotní péče, sociálních služeb, při vzdělávání dospělých, dobrovolnictví, v bytové politice, v oblasti informačních technologií i v dopravě.

Tento Evropský rok má na problematiku upozornit a pomoci najít vhodná řešení. Především má pak inspirovat tvůrce politik i ostatní k vytýčení jasných cílů, které budou postupně plnit. O tématu roku 2012 nestačí pouze debatovat – je třeba vytvářet reálné výsledky.

Každá zúčastněná země (tj. 27 členských států EU, Island, Lichtenštejnsko a Norsko) jmenuje svého národního koordinátora, který bude odpovídat za organizaci činnosti v příslušné zemi, podílet se na propagaci místních a regionálních aktivit a usilovat o to, aby se do aktivit souvisejících s Evropským rokem aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity zapojily všechny zainteresované strany. Zároveň předloží Evropské komisi pracovní program, v němž budou nastíněny činnosti, které daná země v roce 2012 v rámci Evropského roku plánuje.

Za Českou republikuje je tímto koordinátorem Ministerstvo práce a sociálních věci, konkrétně Odbor pro sociální služby a sociální začlenění, Oddělení pro politiku sociálního začleňování. Konkrétní plán aktivit nazvaný "Návrh aktivit k zajištění realizace Evropského roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity (2012) v České republice" naleznete zde. V jeho rámci bude realizován individuální projekt v oblasti podpory 3.3 Integrace sociálně vyloučených skupin na trhu práce, bude spuštěn dotační program Podpora veřejně účelných aktivit seniorských a proseniorských organizací s celostátní působností a řada dalších akcí.
Evropský rok aktivního stárnutí

Vánoční akce v Českých Budějovicích

přidáno: 23. 11. 2011 5:36, autor: Klub Aktiv, z.s. České Budějovice   [ aktualizováno 23. 11. 2011 5:48 ]Přejeme všem svým členům, přátelům, partnerům a všem občanům nejen Českých Budějovic příjemný adventní čas, radostnou a dobrou mysl ve společném sdílení se.

Akademický klub třetího věku.


Níže naleznete přehled akcí v Českých Budějovicích. Změna programu vyhrazena. Přehled nebude aktualizován. 

Aktualizace na www.c-budejovice.cz, www.cb-info.cz

 

26.11. – 26.12.

10.00 – 20.00

Náměstí Přemysla Otakara II. – Vánoční trhy – prezentace a prodej vánočního zboží s bohatým kulturním programem – statutární město České Budějovice a RK Invest s.r.o.              

26.11.

10 – 17.00

Galerie Pod kamennou žábou – 1. Adventní dílna pro dospělé – výroba vánočních dekorací – věnců, ozdob s dobrým punčem na zahřání – TVOR o.s.

26.11.

10.00

DK Metropol, divadelní sál – Ferda Mravenec – úspěšný dětský muzikál - účinkuje Těšínské divadlo

26.11.

10.15

k. k. Horká vana, Česká 9  – Pohádky ve vaně – Zlatá husa – Divadlo Buchty a loutky – pohádka bratří Grimmů                            

26.11.

16.30

Náměstí Přemysla Otakara II. – Slavnostní rozsvícení vánočního stromu statutární město České Budějovice                                                    

26.11.

17.00

Malé divadlo, Loutkohra Jihočeského divadla – Čarodějka Jennifer

26.11.

19.30

k. k. Horká vana, Česká 9  – Čelisti Reloaded – Divadlo Buchty a loutky – loutkové představení inspirované napínavým filmovým hitem                           

26.11.

20.00

KD Slavie – Tata Bojs – Ležatá osmička Tour – jediný koncert v jižních Čechách

26.11.

20.00

DK Metropol, společenský sál – Společenský večer Big Bandu Metroklub

27.11.

15.00

Divadlo U Kapličky, Husova 45 – J. Malinová: O loupežnické princezně – veselá pohádka plná písniček - DS J. K. Tyl České Budějovice o.s. 

27.11.

15.30

Husův sbor, Palackého náměstí – Adventní koncert – účinkuje Jihočeské pěvecké sdružení, komorní orchestr Collegium Musicum Budvicense, dirigenti: K. Fráňa a K. Ochozka                                                                                                            

27.11.

16.00

ArtIGY, Pražská 24 (3.p. OC IGY) – O kouzelné kuličce – pohádka V. Vrtka

27.11.

16.00

Jihočeské divadlo – Pošťácká pohádka

27.11.

17.30

Galerie Pod kamennou žábou – XVII. Adventní zpívání – Zvoneček – pohádkově vánoční začátek adventu s dětským souborem                                                                               

29.11.

19.00

podzimní malý abonentní cyklus B

Koncertní síň O. Jeremiáše – Souznění slova a hudby – Večer scénických melodramů – Fr. Škroup: Bratrovrah - Jihočeská komorní filharmonie a Dismanův soubor – dirigent: J. Petrdlík

29.11.

19.00

DK Metropol, společenský sál – Show East Jumping Drums – největší show bubeníků, rytmy a melodie inspirované východní kulturou Tibetu, Japonska a budhismem

30.11.

18.30

k. k. Horká vana, Česká 9 – Bez vytáček o křesťanství – tradiční přednáškový cyklus dotýkají se otázek podstaty křesťanství – host: V. Marčík                            

1.12.

15.30

Piaristické náměstí – 12. Vánoční zvonkový průvod a otevření Ježíškovy poštovny v Č. Budějovicích  Pohádkové království, o.s., ČSRS SK Pedagog,  Český rozhlas České Budějovice, OZP a statutární město České Budějovice                                                                                                                                                                           

1.12.

17.00

Náměstí Přemysla Otakara II. – Vránkovy koledy – účinkuje Jihočeské pěvecké sdružení a Velký dechový orchestr – statutární město České Budějovice                                                                                    

1.12.

17.00

Galerie a kavárna Měsíc ve dne, Nová 3 – Tradiční módní přehlídka – klienti Arpidy a Empatie předvádějí kolekci Pink cadillac, vánoční trh chráněných dílen – zahájení sbírky vánočních dárků pro děti a rodiče z azylových domů

1.12.

18.00

Malé divadlo, Loutkohra Jihočeského divadla – Andělíček Toníček - s mikulášskou nadílkou

1.12.

19.30

k. k. Horká vana, Česká 9  – STAND´ARTNÍ KABARET – improvizační smršť divadla O. Cihláře, P. Prokopa, T. Jeřábka a J. Havelky                           

1.12.

19.30

Studentské universitní divadlo, Hroznová 8 – Literární šleh – hlavním hostem spisovatelka, publicistka a scénáristka Tereza Boučková

1.12.

20.00

ArtIGY, Pražská 24 (3.p. OC IGY) – Hapka&Horáček – KUDYKAM – písně z lyrikálu

1.12.

20.00

Restaurant modrý dveře, Biskupská 1 – Swing Trio Avalon & P. Ernyeiová  - skladby 30. a 40. let z repertoáru B. Goodmana, G. Gershwina, D. Ellingtova aj.

 

2.-4.12.

 

Výstaviště České Budějovice a. s. - Adventní trhy – 14. ročník – otevírací doba: pá, so: 9.00-18.00hod., ne: 9.00-16.00hod.

2.12.

14.00 – 18.00

Galerie a kavárna Měsíc ve dne, Nová 3 – Vánoční trh chráněných dílen a sbírka pro azylové domy - punč pro všechny dárce

2.12.

17.00

Malé divadlo, Loutkohra Jihočeského divadla – Vánoční Abeceda - s mikulášskou nadílkou

2.12.

19.00

DK Metropol, divadelní sál – 4TET – vokální seskupení: J. Korn, J. Škorpík, D. Kollár a D. Uličník

2.12.

19.00

 

Koncertní síň O. Jeremiáše – Hana a Petr Ulrychovi se skupinou Javory -koncert  

2.12.

20.00

KD Slavie – Večerní čaje v „Armáďáku“ - agentura M-ARS

3.12.

10.00 - 18.00

Galerie a kavárna Měsíc ve dne, Nová 3 – Advent Fashion Weekend: trh stylových vánočních dárků, módní přehlídky, hudební vystoupení, svařák, punč a pohoda

3.12.

10.00 a 15.00

Malé divadlo, Loutkohra Jihočeského divadla – Čarodějka Jennifer – s mikulášskou nadílkou

3.12.

10.15

k. k. Horká vana, Česká 9  – Putování ošklivého káčátka – Divadlo Neslyším – pro slyšící i sluchově postižené děti                         

4.12.

10 – 17.00

Galerie Pod kamennou žábou – 2. Adventní dílna pro děti i dospělé – výroba vánočních dekorací – lucerniček, svícnů s netradičních materiálů  – TVOR o.s.

4.12.

10.00 a 15.00

Malé divadlo, Loutkohra Jihočeského divadla – Andělíček Toníček – s mikulášskou nadílkou

4.12.

10.30

Divadlo U Kapličky, Husova 45 – J. Drda: Zapomenutý čert – pohádka o zapomenutém starém čertovi - DS J. K. Tyl České Budějovice o.s.

4.12.

16.00

ArtIGY, Pražská 24 (3.p. OC IGY) – Jak šlo vejce na vandr – Divadlo Koňmo

4.12.

16.00

DK Metropol, společenský sál – Five Angels – koncert populární dívčí kapely (přeložený termín z 6.11. 2011)

4.12.

17.00

Jihočeské divadlo – Neřež - koncert

4.12.

17.30

Galerie Pod kamennou žábou – XVII. Adventní zpívání Zlatý klíček – pásmo vánočních písní se souborem ZUŠ Zliv                         

5.12. 

14.00 – 17.00

Mikulášská jízda historickým trolejbusem – pro hodné i hříšníky – statutární město České Budějovice a Dopravní podnik města České Budějovice, a.s.

5.12.

17.00

Malé divadlo, Loutkohra Jihočeského divadla – Vánoční Abeceda - s mikulášskou nadílkou

5.12.

17.45

Náměstí Přemysla Otakara II. – Přílet anděla statutární město České Budějovice ve spolupráci s Divadlem Kvelb Theatre                                                                                     

6.12.

9.00 – 17.00

Jihočeské muzeum v Č. Budějovicích – Svatý Mikuláš donesl nám zimní čas Aneb Vánoce za dveřmi – předvánoční kaleidoskop s tradičními řemesly a zvyky

6.12.

9.30 a 10.30

Jihočeské muzeum v Č. Budějovicích – Vánoce za dob našich prababiček aneb Jak se v Čechách strašívalo – Divadlo Studia Dell´Arte

6.12.

18.00

Koncertní síň O. Jeremiáše – Vánoční koncert ZUŠ Piaristická

7.12.

19.00

DK Metropol, divadelní sál – Pavel Šporcl: Gipsy Way Orchestra – veleúspěšný projekt českého houslisty a slovenské cimbálovky Romano Stilo Ensemble, spoluúčinkuje Severočeská filharmonie Teplice, dirigent: F. Drs

7.12.

19.00

Divadlo U Kapličky, Husova 45 – Světáci – divadelní adaptace filmové hudební komedie - DS J. K. Tyl České Budějovice o.s.

7.12.

19.00

podzimní abonentní cyklus A

Koncertní síň O. Jeremiáše – Jihočeská komorní filharmonie – sólista: I. Františák (klarinet), dirigent: I. Ingensand /Rakousko/

7.12.

19.30

k. k. Horká vana, Česká 9 – Xavier Baumaxa – koledy originálního písničkáře, bezvadného kytaristy, provokatéra, rappující proroka, básníka a humoristy                        

8.12.

9.00 - 17.00

Jihočeské muzeum v Č. Budějovicích – Atelier Tvor – Tvůrčí dílna – tvorba vánočních přáníček a ozdob

8.12.

15.00 – 18.00

E.ON s.r.o., F. A. Gerstnera 6, Č.B. – 2. Vánoční charitativní jarmark pro Nadační fond Sluníčko city centrum

8.12.

19.00

podzimní abonentní cyklus A

Koncertní síň O. Jeremiáše – Jihočeská komorní filharmonie – sólista: I. Františák (klarinet), dirigent: I. Ingensand /Rakousko/

8.12.

19.00

Jihočeské divadlo – Donaha – muzikál – charitativní představení, jehož výnos věnuje Lions club na podporu zrakově postižených dětí

8.12.

19.30

Studentské universitní divadlo, Hroznová 8 – Literární šleh – ze své nové knihy povídek bude číst A. Goldflam

8.12.

20.00

Restaurant modrý dveře, Biskupská 1 – DIXIE – BAND – dixie tradicionály a známé světové skladby v podání kapely složené z hudebníků BigBandu Metroklub, host:  P. Skupník /zpěv/

 

9.12.

18.30

cyklus pro děti a rodiče

Koncertní síň O. Jeremiáše – Hodina zpěvu s Jaroslavem Uhlířem

9.12.

19.30

k. k. Horká vana, Česká 9 – Biorchestr – brněnská trashfolková skupina hraje originální písně ze svého posledního CD Papučka                        

9.12.

19.30

Malé divadlo, Loutkohra Jihočeského divadla – Jidáš Iškariotský, zrádce – komorní představení pro dospělé

10.12.

09.00-16.00

DDM, U Zimního stadionu 1, Č.B. – Vánoční kapr – otevřená soutěž plastikových modelářů – Dům dětí a mládeže v Českých Budějovicích

10.12.

10.15

k. k. Horká vana, Česká 9 – Liška liška – hudebně loutková pohádka                         

11.12.

10 – 17.00

Galerie Pod kamennou žábou – 3. Adventní dílna pro děti i dospělé – výroba vánočních přání a ozdob z netradičních materiálů  – TVOR o.s.

11.12.

15.00

Divadlo U Kapličky, Husova 45 – M. Mašková: Babička – příběhy ze Starého Bělidla, jak je znáte ze slavné knížky B. Němcové - DS J. K. Tyl České Budějovice o.s.            

11.12.

15.00

Malé divadlo, Loutkohra Jihočeského divadla – Andělíček Toníček – vánoční pohádka

11.12.

16.00

ArtIGY, Pražská 24 (3.p. OC IGY) – Perníková chaloupka – Divadlo Luk

11.12.

16.00

DK Metropol, divadelní sál – Louskáček – baletní pohádka

11.12.

17.30

Galerie Pod kamennou žábou – XVII. Adventní zpívání –  Cantus Firmus –klasické adventní pásmo s rodinnou kapelou                                                       

11.12. a 12.12.

19.00

 

Koncertní síň O. Jeremiáše – Vánoční koncert - Jihočeská komorní filharmonie&Nezmaři – dirigent: J. Talich

12.12.

18.00

Galerie a kavárna Měsíc ve dne, Nová 3 – Koncert duchovní hudby

12.12.

19.00

DK Metropol, divadelní sál – Geraldine Aron: Můj báječný rozvod – laskavá komedie věnovaná všem, kteří ne vlastní vinou zůstali sami – hraje: E. Balzerová

12.12.

19.30

Klášterní kostel Obětování panny Marie, Piaristické nám. – Gospelové vánoce Oscar Williams & The Band of Life (USA) – tradiční vánoční koncert s jedinečnou atmosférou – statutární město České Budějovice, Pragokoncert Bohemia, a.s.                                      

13.12.

9.00 - 17.00

Jihočeské muzeum v Č. Budějovicích – Vánoční aranžování se studenty SOŠVZM České Budějovice

13. – 18.12.

10.00 – 17.00

Radniční výstavní síň – Vánoční tvůrčí dílny pro děti – možnost zhotovení drobných dárečků či vánočních dekorací – statutární město České Budějovice            

13.12.

18.00

Galerie a kavárna Měsíc ve dne, Nová 3 – Vánoční posezení Obce spisovatelů

13.12.

19.00

DK Metropol, divadelní sál – Neil Simon: Drobečky z perníku – tragikomický příběh s koncem plný naděje – hraje: S. Stašová

13.12.

19.00

 

Koncertní síň O. Jeremiáše – Vánoční koncert - Jihočeská komorní filharmonie&Nezmaři – dirigent: J. Talich

13.12.

19.30

k. k. Horká vana, Česká 9 – Irish Dew – keltská hudba propojuje prvky tradiční irské muziky s rockovou a folkovou hudbou                        

14.12.

9.00 – 17.00

Jihočeské muzeum v Č. Budějovicích – Zdobení perníčků se studenty SOŠVZM České Budějovice – z programu Historického klubu

14.12.

19.00 – 21.00

Český rozhlas Č.B., Studiový sál, U Tří lvů 1 – Folklórní podvečer s Úsvitem – veřejné natáčení pořadu s lidovou hudbou o vánočních lidových zvycích a tradici jihočeského venkova

14.12.

19.00

Divadlo U Kapličky, Husova 45 – M. Gavran: Vše o ženách – 3 herečky, z nichž každá se představí v pěti rolích - DS J. K. Tyl České Budějovice o.s.

14.12.

19.30

Malé divadlo, Loutkohra Jihočeského divadla – Jidáš Iškariotský, zrádce – komorní představení pro dospělé /studentská středa

14.12.

19.30

folkový cyklus

Koncertní síň O. Jeremiáše – Vánoční koncertCIMBAL CLASSIC  

15.12.

17.00

Jihočeské muzeum v Č. Budějovicích – Hvězdy a růže – přednáška Ing. J. Tiché na téma Hvězdářství za časů posledních Rožmberků

15.12.

17.15-18.15

DDM, U Zimního stadionu 1, Č.B. – Vánoční koncert hudebního oddělení – flétny, kytary  – Dům dětí a mládeže v Českých Budějovicích

15.12.

18.00

Koncertní síň O. Jeremiáše – Vánoční koncert DPS Carmína

15.12.

19.00 – 21.00

Český rozhlas Č.B., Studiový sál, U Tří lvů 1 – Folková jíška - veřejné natáčení pořadu P. Jíšové, hostují kapely Lakomá Barka a Rybníkáři

15.12.

20.00

Restaurant modrý dveře, Biskupská 1 – Veleben(d) – hity známé i méně známé zahrají J. Bezpalcová (akordeon) a M. Plachta (kytara)

16.12.

9.00 - 17.00

Jihočeské muzeum v Č. Budějovicích – Atelier TVOR – tvůrčí dílna pro děti, tvorba vánočních přáníček a ozdob

16.12.

10.00 – 15.00

 

Dům U Beránka, Krajinská 35 – Beránkovy Vánoce – Zdobení vánočního stromu ve dvoře domu u Beránka, 16.30 hod. -  Zpívání pro Ježíška a v 17.00 hod. - Rozsvícení vánočního stromu a pavlačí  občanské sdružení TAM-TAM

16.12.

18.00

Koncertní síň O. Jeremiáše – Vánoční koncert DPS Canzonetta

16.12.

19.30

k. k. Horká vana, Česká 9  – Vladimír Merta – česká písničkářská legenda představí staré klasiky i nové písně z posledního alba Ponorná řeka

17.12.

9.00 – 18.00

 

Dům U Beránka, Krajinská 35 – Beránkovy Vánoce – Vločková přehlídka – 10.00 hod. - Jak se zpracovává vlna – přijďte si s námi vyrobit drobný dárek z vlněné příze a roztočte kouzelný kolovrátek, 17.00 hod. – Vánoční módní přehlídka mladých tvůrců – originální modely předvedou odvážné ženy a otužilé dívky – občanské sdružení TAM-TAM

17.12.

10.15

k. k. Horká vana, Česká 9 – Zimní pohádka  – Divadlo Mimotaurus – pohádka o přátelství ztřeštěného sněhuláka a štěněte Alíka

17.12.

16.00

DK Metropol, divadelní sál – Louskáček – baletní pohádka

17.12.

18.00

Kostel sv. Vojtěcha, E. Destinnové 1 – SCHOLA GREGORIANA PRAGENSIS – středověká duchovní hudba – Agentura Country DJ Aleš Trdla

17.12.

20.00

DK Metropol, společenský sál – Štefan Margita – Nejkrásnější muzikálové melodie – turné našeho předního tenoristy, klavír:  K. Bachmannová, hosté: M. Bártová a J. Kříž – muzikáloví talenti Divadla Kalich

18.12.

9.00 – 18.00

 

Dům U Beránka, Krajinská 35 – Beránkovy Vánoce – Zlatý rybí trh – kuchyňské úpravy ryb, rybí polévka, uzené ryby, ukázka filetování, rybí pohádky a poudačky, 10.00 hod. – 16.00 hod. – Výroba rybích šperků – zkuste si vytvořit rybí šperk pro štěstí  – občanské sdružení TAM-TAM

18.12.

10.00 – 17.00

Piaristické náměstí, Panská ulice – Vánoce na starém městě a staročeská vánoční ulička v Panské – agentura M-ARS a statutární město České Budějovice            

18.12.

10.00

Jihočeské divadlo – Pošťácká pohádka

18.12.

14.00

Divadlo U Kapličky, Husova 45 – S. Vojíková: O Růžence Šípkové – pohádkový příběh, jak ho ještě neznáte - DS J. K. Tyl České Budějovice o.s.

18.12.

14.30 a 18.00

KD Slavie – Živý Betlém – jevištní zpracování událostí okolo narození Ježíška proložené jihočeskými koledami a vánočními zvyky, účinkují: JSPT Úsvit, DFS Úsviťáček a hostéJSPT Úsvit            

18.12.

15.00

Malé divadlo, Loutkohra Jihočeského divadla – Vánoční Abeceda

18.12.

17.00

Husův sbor, Palackého náměstí – Vánoční koncert – účinkuje DPS Canzonetta a komorní sbor Canzona,  dirigují: P. Nová a A. Knotková – ZŠ a ZUŠ Bezdrevská České Budějovice                                                                                                            

18.12.

17.00

Koncertní síň O. Jeremiáše – Vánoční koncert ZUŠ Otakarova

18.12.

17.30

Galerie Pod kamennou žábou – XVII. Adventní zpívání – Furiant – tradiční zakončení adventu ve folklórním duchu                             

18.12.

19.00 – 21.00

Český rozhlas Č.B., Studiový sál, U Tří lvů 1 – Třeboňští pištci – veřejné natáčení, zazní nejen skladby, které si při vatikánském vystoupení v říjnu tohoto roku poslechl i papež

19.12.

9.00 – 18.00

 

Dům U Beránka, Krajinská 35 – Beránkovy Vánoce – Dobročinný bazar – 14.00 až 15.00 hod. – Punč od radních – 16.00 hod. – Nejmenší hvězda – vánoční pohádka  –  občanské sdružení TAM-TAM

19.12.

19.00

DK Metropol, společenský sál – Čechomor – „Proměny“ - Kooperativa Tour 2011 – koncert v doprovodu Smíchovské komorní filharmonie

19.12.

19.30

k. k. Horká vana, Česká 9 – Toy Michaine: Nosferatu – 1. československý mezinárodně srozumitelný loutkový hororový vizuálně-poetický psycho thriller pro nenáročného diváka 18+

19.12.

20.00

ArtIGY, Pražská 24 (3.p. OC IGY) – ASONANCE – vánoční koncert

20.12.

9.00 – 18.00

 

Dům U Beránka, Krajinská 35 – Beránkovy Vánoce – Pečení vánoček a cukroví – vánoční ušpinění od mouky, marmelády a medu se společným pečením a jedení obří  beránkovské vánočky, 18.00 hod. – Obdaruj bližního svého kdo dárek přinese, s dárkem odejde - občanské sdružení TAM-TAM

20.12.

17.00 a 20.00

Koncertní síň O. Jeremiáše – J. J. Ryba – Česká mše vánoční - Jihočeská komorní filharmonie

20.12.

18.00

Husův sbor, Palackého náměstí – Vánoční koncert – PS Mendík

20.12.

18.00

Jihočeské muzeum v Č. Budějovicích – Koledování s Úsvitem – tradiční setkání s vánočními koledami v podání JFPS Úsvit

21.12.

16.30 – 17.00

Klášterní kostel Obětování panny Marie, Piaristické nám. – Betlémské světlo 2011 – slavnostní předání světla občanům - účinkuje Pěvecký sbor jihočeských učitelek pod vedením T. Pártla – Český rozhlas České Budějovice

21.12.

15.00-18.00

Dům U Beránka, Krajinská 35 – Beránkovy Vánoce – Zpívání koled, vyrábění a balení originálních dárků – zapojte svoji tvořivost a vyrobte svým nejbližším dárek od srdce – občanské sdružení TAM-TAM

21.12.

19.00

DK Metropol, divadelní sál – Louskáček – baletní pohádka

21.12.

19.30

Studentské universitní divadlo, Hroznová 8 – J. Nepomuk Piskač – Počítání oveček aneb uspávání hadů III – cyklický/cylindrický translatologický večírek

21.12.

19.30

k. k. Horká vana, Česká 9  – D. Kolářová a T. Pavelka: Malý Princ – komorní inscenace, hudba: J. Stivín

21.12.

19.30

folkový cyklus

Koncertní síň O. Jeremiáše – Vlasta Redl

22.12.

17.00

Piaristické náměstí – Živý Betlém - statutární město České Budějovice                                                                                                  

22.12.

18.00

DK Metropol, divadelní sál – Tradiční vánoční koncert přípravných pěveckých sborů Modřinky a Hvězdičky, pěveckých sborů Jitřenka a Puellae Budwicienses – dirigenti: Mgr. E. Gadzhyyeva a MgA. O. Dubský

22.12.

19.00

Restaurant modrý dveře, Biskupská 1 – Dudlajda  - vánoční koledy, tradiční i netradiční lidové písničky v podání jihočeských dudáků

22.12.

19.00

Koncertní síň O. Jeremiáše – Vlasta Redl – křest nové knihy V. Redla

23.12.

18.00

Jihočeské divadlo – Vánoční koncert sólistů, sboru a orchestru opery JD – J. J. Ryba: Česká mše vánoční obohacená o skladatelovy líbezné pastorely a pásmo českých koled K. Steckera

24.12.

10.15

k. k. Horká vana, Česká 9  – Vánoční zpívání a vyprávění  – Štědrý den plný koled, vánočních zvyků a vyprávění

26.12.

15.30

Husův sbor, Palackého náměstí – Vánoční koncert – J. J. Ryba: Česká mše vánoční, Hej mistře – účinkuje Jihočeské pěvecké sdružení a komorní orchestr Collegium Musicum Budvicense, Brass Collegium, dirigenti: K. Fráňa a K. Ochozka – Náboženská obec CČSH České Budějovice

26.12.

17.00

DK Metropol, divadelní sál – Musica Bohemica s Jaroslavem Krčkem – Svatoštěpánský koncert – Lions club České Budějovice a Metropol, spol. s r.o.

26.12.

16.00

Jihočeské divadlo – Vánoční koncert sólistů, sboru a orchestru opery JD – J. J. Ryba: Česká mše vánoční obohacená o skladatelovy líbezné pastorely a pásmo českých koled K. Steckera

27.12.

10.00

Malé divadlo, Loutkohra Jihočeského divadla – O veliké řepě a další pohádky ze Špalíčku

28.12.

10.00

Malé divadlo, Loutkohra Jihočeského divadla – Kocourova zahrada

29.12.

10.00

Malé divadlo, Loutkohra Jihočeského divadla – Ronja, dcera loupežníka – fantasy příběh

30.12.

10.00

Malé divadlo, Loutkohra Jihočeského divadla – Kašpárek v rohlíku – dětský kabaret

31.12.

10.00

Malé divadlo, Loutkohra Jihočeského divadla – Kašpárek v rohlíku 2 - Kašpárek navždy – dětský kabaret

31.12.

12.00

Náměstí Přemysla Otakara II. – 10. Silvestrovské poledne aneb po čtyřech věžích kolem Samsonovy kašny – hra pro děti s odměnami, losování „malovaných kapříků z Ježíškovy poštovny“ s OZP Pohádkové království, o.s., OZP, ČSRS SK Pedagog

31.12.

18.00

k. k. Horká vana, Česká 9 – Klidné silvestrovské posezení – tradičně klidný závěr roku, šance potkat se, posedět, zhodnotit, žádná pyrotechnika a konfety

31.12.

17.00

DK Metropol, divadelní sál – Silvestrovské hudební gala II/valčíková pocta hudební Vídni – virtuózní orchestrální i vokální skladby rakouských skladatelů – současníků i následovníků J. Strausse II spojené s procházkou operetou C. Millöckera Žebravý student, dirigent: K. Linkel

31.12.

20.00

KD Slavie – Silvestr v „Armáďáku“ – agentura M-ARS

31.12.

20.00

Restaurant modrý dveře, Biskupská 1 – DJ Filda – (Praha – Rádio 1)

3.1.

14.30

Náměstí Přemysla Otakara II – Slavnostní požehnání koledníkům Tříkrálové sbírky – tradiční zahájení Tříkrálové sbírky – Městská charita České Budějovice

6.1.

19.00

DK Metropol, divadelní sál – Tříkrálový koncert – účinkuje Filharmonie Brno,  dirigent: L. Svárovský – firma Swietelsky stavební s. r. o.                                                                                                     

 

 

 Výstavy

 

27.10. – 11.12.

 

Alšova jihočeská galerie, Wortnerův dům – Karina Wellmer Schnell

31.10. – 30.11.

 

Jihočeská vědecká knihovna, Lidická 1, přízemí – Jan Jelínek – Fotografie Šumavy fotografií

22.11. – 11.12.

 

 

Radniční výstavní síň – Mateřská škola Jana Opletala - statutární město České Budějovice                                                                         

26.11. – 6.1.

2012

 

Art Galerie Present – Tiché světy – kolektivní výstava děl kmenových autorů galerie

27.11. – 6.1. 2012

27.11. v 15.30 hod. vernisáž

Galerie Pod kamennou žábou – Vánoční výstava výtvarného atelieru Tvor

29.11.-29.1.

2012

29.11. v 17.00

hod. vernisáž

Galerie Nahoře, DK Metropol – 11. ročník fotografické soutěže na téma „Národní povaha“                                                                     

29.11. – 22.12.

12.00 – 18.00

29.11. v 17.00 hod. vernisáž

Galerie Na Dvorku, Hroznová 8 – Ivana a Jan Bambasovi – obrazy a sochy v Adventu

1.12. – 31.12.

 

Jihočeská vědecká knihovna, Lidická 1, 2. patro – Jihočeští spisovatelé – putovní výstava

1.12. – 31.12.

 

Galerie Hrozen, Hroznová 22 – Výstava grafiky a drobných tisků k Vánocům a Novému roku – A. Born, J. Šalamoun, V. Johanus, J. Paleček, V. Kabát, Z. Táborská, M. Tichá, J. Kavan, E. Hašková, D. Mezrická aj.

1.12. – 31.12.

 

Jihočeská vědecká knihovna, Lidická 1, přízemí – Dobrovolnictví pro České Budějovice - výstava fotografií

1.12.-15.1.2012

1.12. v 19.00 hod. vernisáž

Dobrá čajovna, Hroznová 16 – Výstava dospělých z výtvarného atelieru Tvor

3.12. – 23.12.

 

 

Komorní výstava u Schelů, Panská 7 – Vítání adventu s adventním punčem – bibliofilie F. Halase Dát život němým věcem světa s ilustracemi R. Klogner Štolbové  – Komorní galerie u Schelů                                          

6.12. – 6.1. 2012

 

Jihočeské muzeum v Č.B. –  Kolíbejte andělové – výstava plná vánoční atmosféry a tradic – sbírka postav vyrobených andělů v době od 25.11 do 18.12. – nejkrásnější pojetí bude odměněno dárkem

12.12. – 16.12.

10.00 – 17.00

DDM, U Zimního stadionu 1, Č.B. - Vánoční výstava výrobků dětí a dalších vystavovatelů

13.12. – 18.12.

 

10.00 – 17.00

Radniční výstavní síň – Tvůrčí dílny - vánoce - statutární město České Budějovice                                                                                                                                           

15.12. – 29.1. 2012

15.12. v 17.00 hod. vernisáž

Alšova jihočeská galerie, Wortnerův dům – Milan Ressl  

20.12. – 5.1.2012

20.12. v 16.00 hod. vernisáž

Radniční výstavní síň – Zaniklé hospody – fotografie - statutární město České Budějovice                                                                                                                                

 

 s finanční podporou statutárního města České Budějovice

1-10 of 16